Manipulim hardware EKSPERT

20 vite përvojë prodhim

rreth nesh

i mirëpritur

Linyi Thunder manipulim CO., Ltd, u themelua në vitin 1998, e vendosur në Linyi City, Shandong Province. Fabrika jonë është e specializuar në përputhje të manipulim hardware, ne furnizimin me shkon të gjerë të produkteve, të tilla si clips litar teli, pranga, Turnbuckles, grepa, unaza, thimbles, sleeves dhe kështu on.Focus në zhvillimin larmishëm, ne kemi ndërtuar marrëdhënie të mira me zinxhirët fabrika, rrip i trashë pëlhure hobe fabrika, fabrika e rrotull bllok, ngarkesës Lidhësit fabrika dhe produkte çeliku inox fabrikës, për të siguruar nevojat e ndryshme të klientëve tanë me cilësi të mirë dhe të çmimeve konkurruese.

 

Lexo më shumë

Lajme dhe ngjarje

në ne
 • How to select and use the sling correctly
  20-08-05
  When we choose the sling, we need to consider the following principles: 1. Selection of sling specifications and types: In general, we suggest that the load, size, shape, weight and hoisting scheme of the object to be lifted should be considered in the selection of specifications, and then the specifications of the sling should be designed according to calculation of relevant sling design and mechanical principle. Whether accessories or soft lifting lugs are needed, the end of the sling must ...
 • Precautions for the use of wire rope into...
  20-07-23
  Wire rope into the lasso points: composite wire rope into a noose, plug, wire rope into the lasso tool to swage wire rope into a noose, single head ring rigging, suppress thimble rigging, single limb thimble rigging, double leg into a noose, three limbs into a noose, limbs into lasso, single limb wire rope hook type into a noose, double limb hook type into a noose, three limb wire rope hook type into a noose, limbs hook type into the lasso, four legs make rigging.   Precautions for the use of...
 • The rigging joint is the factor affecting...
  20-07-10
  The rigging is divided into wire rope rigging, sling lasso and chain lasso. The structure and size of wire rope fittings have been standardized. Generally, there are single-leg lasso fittings, double-leg lasso fittings, three-leg lasso fittings and four-leg lasso fittings. It can also be said to be a single wire rope and the same nominal size of the single rope composed of multiple wire rope assembly rigging. At present, there are mainly three forms: inserting joint, pressing joint and casti...
 • Key points to be mastered when lifting la...
  20-07-04
  For the hoisting or assembly of large workpiece, the factors such as large tonnage, complex shape, expensive value and multi-person collaboration further enhance the operation difficulty and risk factors. Therefore, when lifting large workpiece with rigging, the following points should be mastered: 1. Observe the shape of the workpiece before the operation, grasp the center of gravity position of the workpiece, and determine the weight of the workpiece according to the drawing. 2. Correctly s...
 • Notes for lifting large workpiece with ri...
  20-06-24
  For the hoisting of large workpiece, the factors such as large tonnage, complex shape, high value and multi-person cooperation further enhance the operation difficulty and risk factors. Therefore, when lifting large workpiece with rigging, the following points should be mastered: 1. Observe the shape of the workpiece before the operation, grasp the center of gravity position of the workpiece, and determine the weight of the workpiece according to the drawing. Proper selection of rope, shackle...
Lexo më shumë
WhatsApp Online Chat!